Pagrindinis » Mokymai ir seminarai » Šiuolaikiškas būdas kovoti su sąnarių skausmu – „RegenLab“ A-PRP kraujo plazmos injekcijos

Šiuolaikiškas būdas kovoti su sąnarių skausmu – „RegenLab“ A-PRP kraujo plazmos injekcijos

Sportas, aktyvus laisvalaikis – puikios sveikatos receptas. Derinamas kartu su visaverte mityba ir kokybišku poilsiu, reguliarus fizinis aktyvumas užtikrina gerą savijautą, padeda išvengti viršsvorio bei įvairių sveikatos sutrikimų. Tiesa, intensyviai sportuojantys asmenys turėtų prisiminti pasirūpinti ir savo sąnarių būkle – žmogui sensant jie ima greičiau dilti, o pavėlavus spręsti šią problemą skausmas tampa kiekvieno judesio palydovu.

Sveikata iš Jūsų kraujo!

Neįsivaizduojame savo kasdienybės be judėjimo laisvės ir sunku net pagalvoti, kad toks įprastas dalykas gali staiga tapti nemaloniu. Pajutus sąnarių skausmą yra svarbu kuo greičiau pažiūrėti į šią problemą atsakingai – laiku užkirtus kelią jos progresavimui išsaugosime galimybę visiškai neatsisakyti greito gyvenimo tempo. Vienas iš modernių metodų sąnarių skausmo gydymui – šveicarų kompanijos „RegenLab“ A-PRP kraujo plazmos injekcijos į sąnarius.

Viename Amerikos sporto žurnale 2006 metų lapkričio mėnesį paskelbti tyrimai parodė, kad daugiau nei 90% tenisininkų, patyrusių alkūnės traumas buvo visiškai patenkinti PRP kraujo plazmos gydymo rezultatais ir teigė, jog ši procedūra padėjo išvengti operacijos.

„RegenLab“ A-PRP kraujo plazmos gidas

Trombocitais praturtintos plazmos terapija (A-PRP) – natūralus gydymo būdas, paspartinantis sausgyslių ir kremzlių gijimą bei atsinaujinimą, nedidinantis ligos pasikartojimo rizikos. Procedūros tikslas paprastas – sujungti natūralias kūno gijimo galimybes ir pažangiausias technologijas nesukeliant alerginės ar autoimuninės reakcijos.

A-PRP technologija buvo sukurta prieš 20 metų kaip pagalbinė priemonė giluminių žaizdų gijimui ir kraujo netekimo kompensavimui. Įvertinus A-PRP teikiamą naudą, ilgainiui šis metodas tapo Europoje plačiausiai paplitusiu būdu gydyti įvairias sausgyslių traumas. Lietuvoje šis gydymo būdas jau taikomas ginekologijoje, ortopedijoje, taip pat žaizdų gijimui po chirurginių invazijų bei kitose srityse.

„RegenLab“ – moksliniais tyrimais pagrįsti gydymo metodai

PRP terapijos metu naudojama „RegenLab“ produkcija yra itin patikima, šios įmonės kurta centrifūga kraujo plazmai bei kita įranga plazmoliftingui 100 % atitinka Šveicarijoje bei kitose Europos šalyse taikomus kokybės ir saugumo reikalavimus. 2003 metais įkurta įmonė kasmet atlieka mokslinius tyrimus, vis atranda naujus PRP terapijos pritaikomumo būdus ir jau spėjo pasiekti lyderių statusą regeneracinės medicinos srityje.

Kaip veikia A-PRP procedūra?

Naudojant paciento išcentrifūguotą kraują yra paimamas susikaupęs trombocitų ir baltųjų kraujo kūnelių koncentratas, kuris suleidžiamas į pažeistą vietą. Panaudojus šveicarų kompanijos „RegenLab“ A-PRP sistemos mėgintuvėlį, trombocitai aktyvuojasi ir išleidžia augimo faktorius, kurie sužadina natūralius organizmo gijimo procesus, skatina kolageno gamybą, naujų kapiliarų susidarymą, padeda regeneruotis ląstelėms, audiniams, kraujagyslėms, stabdo kraujavimą.

PRP terapija mimikuoja natūralius žmogaus organizme vykstančius procesus – juk įsipjovus ar kitaip susižeidus į reikiamą kūno vietą suplūsta trombocitai, kurie skatina žaizdų gijimą bei stabdo kraujavimą skatindami kraujo krešėjimą ir kietos apsauginės plutelės susidarimą. A-PRP veikia tokiu pačiu principu, tai yra visiškai natūrali procedūra, kurią žmogaus organizmas priima ir įsisavina itin noriai.

Atlikusi klinikinius tyrimus, šveicarų kompanijos „RegenLab“ laboratorija nustatė optimalų trombocitų kiekio poreikį išgauti efektyviausią rezultatą. Šį išradimą užpatentavo savo produkte – A-PRP sistemos gelyje.

A-PRP gydymas pritaikomas:

– Osteoartritui (sąnarių kremzlės dilimas: kelio, klubo, stuburo (kaklo ir juosmens), bei čiurnos sąnarių);

– Sukamojo raumens įtrūkimams;

– Tenisininko/Golfo žaidėjo alkūnės tendinozei (chroniška sausgyslės degeneracija);

– Kulno/pėdos skausmas – plantarinis fascitas (audinių degeneracija, dalinis audinio trūkis);

– Achilo sausgyslės tendilitui (sausgyslės skaidulų degeneracija, uždegimas);

– Kelio girnelės tendinozė (kelio sausgyslės degeneracija);

– Artroziniai pakitimai ar skausmai (lėtai progresuojanti neuždegiminė liga, kuriai būdinga sąnario kremzlės destrukcija ar irimas;

– A-PRP yra puiki alternatyva pacientams, kurie nori išvengti skausmingų chirurginių operacijų;

– Pirminiais vertinimais galime konstatuoti, kad A-PRP yra saugus gydymo būdas žmonėms, kuriems pasireiškia skausmai judant bei trauminiai sužalojimai.

A-PRP gydymo nauda

Dėl sumažėjusių ligos simptomų pacientai gali pajusti gydymo pagerėjimą iškart po kraujo plazmos suleidimo. Nebereikia taikyti papildomų tradicinių gydymo metodų (medikamentai, chirurginės operacijos). A-PRP skatina žaizdų gijimą, audinių, sausgyslių, odos ir kaulų regeneraciją, naujų kraujagyslių formavimąsi. A-PRP užtikrina traumos pašalinimą ir stabdo tolimesnį ligos ūmėjimą, užkertamas kelias uždegimo plitimui.

Kaip greitai  galima sugrįžti prie įprastos fizinės veiklos?

Gydymo laikas ir injekcijų dažnumas priklauso nuo pažeistos vietos sudėtingumo, autoimuninių ląstelių gebėjimo regeneruotis. Nors gydantis su A-PRP reikalinga reabilitacija, tačiau A-PRP natūraliu būdu sutrumpina ir paspartina atkūrimo procesą lėtinėse bei ūminėse traumose. Rezultatai yra matomi jau pirmųjų injekcijų metu, tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų, aukščiausios kokybės ir ilgalaikiškumo gydytojas patars kiek procedūrų prireiks Jūsų individualiu atveju.

Kaip pasiruošti injekcijai?

Procedūros eigoje pacientas pats gali įvertinti, ar A-PRP gydymo būdas jam yra efektyvus ir tinkamas (terapijos metu jaučiamas mažėjantis skausmas). Prieš injekciją gali būti atlikta apžiūra magnetinio rezonanso ar ultragarso būdu. Taip bus patikslinta diagnozė ir atmestos ligos, kurios tinkamesnės gydyti chirurginiu būdu. Paprastai A-PRP injekcija užtrunka iki valandos ir yra atliekama ambulatoriškai.

Kaip prižiūrėti injekcijos vietą po gydymo?

Verta paminėti, kad pirmoji procedūra gali sukelti skausmą ir diskomfortą. Patartina pasirūpinti, kad po procedūros pacientas saugiai sugrįžtų namo. Norint sumažinti injekcijos pojūtį, pacientui gali būti uždedamas ledas ir pakeliama galūnė. Rekomenduojama vengti fizinio krūvio. Po savaitės pacientui pradedama reabilitacijos programa. Būtinai informuokite gydytoją, jeigu esate alergiškas lidokainui ar bupivakainui. Jeigu nesate įsitikinęs, teiraukitės pas savo  šeimos gydytoją.

Koks galimas šalutinis poveikis?

Šalutinis poveikis nepasireiškia arba pasireiškia labai retai. Išskirtiniais atvejais pacientui gali kilti alerginės reakcijos ar atsirasti infekcijos, uždegimo pavojus dėl atliekamos pačios injekcinės procedūros. Pasireiškus kuriam nors iš aukščiau išvardintų simptomų yra būtina kreiptis pas gydytoją.

Rekomendacijos

Savaitę prieš ir po injekcijos nevartokite priešuždegiminių preparatų, kurie gali sumažinti gydomoji naudą. Priklausomai nuo paciento būklės, gali būti atliekamos 1-3 injekcinės procedūros.

„Mesoderma“ organizuoja plazmoliftingo kursus, kurie yra naudingi dermatologams, traumatologams ir kitiems estetinės medicinos specialistams, trokštantiems išmokti profesionaliai atlikti RegenLab A-PRP kraujo plazmos panaudojimo procedūrą. PRP terapijos mokymai yra puiki galimybė pagilinti savo žinias apie šią techniką bei išmokti pritaikyti ją praktiškai.

Daugiau apie mokymus skaitykite čia.

Shopping Basket