Šiuolaikiškas būdas kovoti su sąnarių skausmu – „RegenLab“ A-PRP kraujo plazmos injekcijos

Šiuolaikiškas būdas kovoti su sąnarių skausmu – „RegenLab“ A-PRP kraujo plazmos injekcijos

Trombocitais praturtintos plazmos terapija (A-PRP) – natūralus gydymo būdas, paspartinantis sausgyslių ir kremzlių gijimą bei atsinaujinimą, nedidinantis ligos pasikartojimo rizikos. Procedūros tikslas paprastas – sujungti natūralias kūno gijimo galimybes ir pažangiausias technologijas nesukeliant alerginės ar autoimuninės reakcijos.

A-PRP technologija buvo sukurta prieš 20 metų kaip pagalbinė priemonė giluminių žaizdų gijimui ir kraujo netekimo kompensavimui. Atsižvelgiant į A-PRP teikiamą naudą, Europoje plačiausiai paplitęs būdas įvairių sausgyslių traumų gydymui. Lietuvoje šis gydymo būdas jau taikomas ginekologijoje, ortopedijoje, taip pat žaizdų gijimui po chirurginių invazijų bei kitose srityse.

Kaip veikia A-PRP procedūra?

Naudojant paciento išcentrifūguotą kraują yra paimamas susikaupęs trombocitų ir baltųjų kraujo kūnelių koncentratas, kuris suleidžiamas į pažeistą vietą. Panaudojus šveicarų kompanijos „RegenLab“ A-PRP sistemos mėgintuvėlį, trombocitai aktyvuojasi ir išleidžia augimo faktorius, kurie sužadina natūralius organizmo gijimo procesus, skatina kolageno gamybą, naujų kapiliarų susidarymą, padeda regeneruotis ląstelėms, audiniams, kraujagyslėms, stabdo kraujavimą. Pavyzdžiui, įsipjovus organizmas natūraliai traukia trombocitus, kurie atpalaiduoja augimo faktorius ir pagreitina gijimą. Tokiu principu veikia ir A-PRP sistema. Didindami trombocitų koncentraciją, lygiagrečiai didėja ir atsipalaiduojančių augimo faktorių kiekis, skatinantis sausgyslių ir kremzlių gijimą. A-PRP yra visiškai natūrali procedūra, jos metu nereikalinga jokia chirurginė intervencija.

Atlikusi klinikinius tyrimus, šveicarų kompanijos „RegenLab“ laboratorija nustatė optimalų trombocitų kiekio poreikį išgauti efektyviausią rezultatą. Šį išradimą užpatentavo savo  produkte – A-PRP sistemos gelyje.

A-PRP gydymas pritaikomas:

– Osteoartritui (sąnarių kremzlės dilimas: kelio, klubo, stuburo (kaklo ir juosmens), bei čiurnos sąnarių);

– Sukamojo raumens įtrūkimams;

– Tenisininko/Golfo žaidėjo alkūnės tendinozei (chroniška sausgyslės degeneracija);

– Kulno/pėdos skausmas – plantarinis fascitas (audinių degeneracija, dalinis audinio trūkis);

– Achilo sausgyslės tendilitui (sausgyslės skaidulų degeneracija, uždegimas);

– Kelio girnelės tendinozė (kelio sausgyslės degeneracija);

– Artroziniai pakitimai ar skausmai (lėtai progresuojanti neuždegiminė liga, kuriai būdinga sąnario kremzlės destrukcija ar irimas;

– A-PRP yra puiki alternatyva pacientams, kurie nori išvengti skausmingų chirurginių operacijų;

– Pirminiais vertinimais galime konstatuoti, kad A-PRP yra saugus gydymo būdas žmonėms, kuriems pasireiškia skausmai judant bei trauminiai sužalojimai.

A-PRP gydymo nauda

Dėl sumažėjusių ligos simptomų pacientai gali pajusti gydymo progresą iškart po kraujo plazmos suleidimo. Nebereikia taikyti papildomų tradicinių gydymo metodų (medikamentai, chirurginės operacijos). A-PRP skatina žaizdų gijimą, audinių, sausgyslių, odos ir kaulų regeneraciją, naujų kraujagyslių formavimąsi. A-PRP garantuoja efektyvų gijimą, užtikrina traumos pašalinimą ir stabdo tolimesnį ligos ūmėjimą, užkertamas kelias uždegimo plitimui.

Kaip greitai galima sugrįžti prie įprastos fizinės veiklos?

Gydymo laikas ir injekcijų dažnumas priklauso nuo pažeistos vietos sudėtingumo, autoimuninių ląstelių gebėjimo regeneruotis. Nors gydantis su A-PRP reikalinga reabilitacija, tačiau A-PRP natūraliu būdu sutrumpina ir paspartina atkūrimo procesą lėtinėse bei ūminėse traumose. Rezultatai yra matomi jau pirmųjų injekcijų metu, tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų, aukščiausios kokybės ir ilgalaikiškumo gydytojas patars kiek procedūrų prireiks Jūsų individualiu atveju.

Kaip pasiruošti injekcijai?

Procedūros eigoje pacientas pats gali įvertinti, ar A-PRP gydymo būdas jam yra efektyvus ir tinkamas (terapijos metu jaučiamas mažėjantis skausmas). Prieš injekciją gali būti atlikta apžiūra magnetinio rezonanso ar ultragarso būdu. Taip bus patikslinta diagnozė ir atmestos ligos, kurios tinkamesnės gydyti chirurginiu būdu. Paprastai A-PRP injekcija užtrunka iki valandos ir yra atliekama ambulatoriškai.

Kaip prižiūrėti injekcijos vietą po gydymo?

Verta paminėti, kad pirmoji procedūra gali sukelti skausmą ir diskomfortą. Patartina pasirūpinti, kad po procedūros pacientas saugiai sugrįžtų namo. Norint sumažinti injekcijos pojūtį, pacientui gali būti uždedamas ledas ir pakeliama galūnė. Rekomenduojama vengti fizinio krūvio. Po savaitės pacientui pradedama reabilitacijos programa. Būtinai informuokite gydytoją, jeigu esate alergiškas lidokainui ar bupivakainui. Jeigu nesate įsitikinęs, teiraukitės pas savo  šeimos gydytoją.

Koks galimas šalutinis poveikis?

Šalutinis poveikis nepasireiškia arba pasireiškia labai retai. Išskirtiniais atvejais pacientui gali kilti alerginės reakcijos ar atsirasti infekcijos, uždegimo pavojus dėl atliekamos pačios injekcinės procedūros. Pasireiškus kuriam nors iš aukščiau išvardintų simptomų yra būtina kreiptis pas gydytoją.

Rekomendacijos

Savaitę prieš ir po injekcijos nevartokite priešuždegiminių preparatų, kurie gali sumažinti gydomoji naudą. Priklausomai nuo paciento būklės, gali būti atliekamos 1-3 injekcinės procedūros.

Shopping Basket