Pagrindinis » Mokymai ir seminarai » Kremas su hialuronu ir peptidais – kokia jo nauda?

Kremas su hialuronu ir peptidais – kokia jo nauda?

Veido kremas su peptidais ir hialurono rūgštimi – tai odos priežiūros priemonė, kurio vienos svarbiausių sudedamųjų dalių yra peptidai ir hialurono rūgštis. Sudėjus šias dvi sudedamąsias dalis į veido kremą, jos gali veikti kartu ir suteikti odai senėjimą stabdančių ir drėkinančių savybių. Peptidai padeda skatinti kolageno gamybą, o hialurono rūgštis padeda drėkinti ir puoselėti odą, suteikdama jai jaunatviškesnę išvaizdą.

Plačiau apie kiekvieną ingredientą:

Kas yra peptidai?

Peptidai yra trumpos aminorūgščių grandinės, sujungtos peptidinėmis jungtimis. Aminorūgštys yra baltymų sudedamosios dalys, o peptidai yra mažesnės baltymų versijos. Peptidų dydis gali svyruoti nuo dviejų ar trijų aminorūgščių iki kelių dešimčių, o jų funkcijos organizme gali būti labai įvairios.

Peptidai atlieka svarbų vaidmenį daugelyje biologinių procesų, įskaitant hormonų reguliavimą, ląstelių ir imuninės sistemos veiklą. Kai kurie peptidai veikia kaip neuromediatoriai, kiti dalyvauja raumenų augime ir atstatyme. Peptidai taip pat gali būti naudojami kaip gydomosios medžiagos, todėl vis labiau domimasi peptidų pagrindu kuriamais vaistais įvairioms ligoms gydyti.

Peptidų natūraliai yra daugelyje maisto produktų, įskaitant mėsą, žuvį, kiaušinius ir pieno produktus. Jie taip pat gali būti gaminami sintetiniu būdu laboratorijoje arba taikant biotechnologinius metodus.

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis (HA) yra natūraliai susidaranti molekulė, kurios yra įvairiuose kūno audiniuose, įskaitant odą, akis ir sąnarius. Tai glikozaminoglikano (GAG), kuris yra ilga cukrų grandinė, esanti daugelio audinių ekstraląsteliniame matricoje, rūšis.

Odoje hialurono rūgštis atlieka svarbų vaidmenį palaikant hidrataciją ir drėgmės lygį. Ji yra humektantas, o tai reiškia, kad geba pritraukti ir sulaikyti vandenį. Dėl to ji padeda išlaikyti odą putlią, lygią ir sudrėkintą. Hialurono rūgštis taip pat dalyvauja žaizdų gijimo procese ir gali padėti sumažinti uždegimą.

Dėl drėkinamųjų ir senėjimą stabdančių savybių hialurono rūgštis dažnai naudojama odos priežiūros produktuose. Jos galima rasti įvairiuose produktuose, įskaitant drėkinamuosius kremus, serumus ir kaukes. Injekcine forma ji gali būti naudojama kosmetiniais tikslais, pavyzdžiui, raukšlėms užpildyti ir veido apimčiai atkurti.

Veido kremo su peptidais ir hialurono rūgštimi naudojimo nauda

Naudojant veido kremą su peptidais ir hialurono rūgštimi, odai gali būti suteikta įvairios naudos, įskaitant:

  1. Smulkių linijų ir raukšlių mažinimas: peptidai skatina kolageno gamybą odoje, o tai laikui bėgant gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą.
  2. Odos tekstūros gerinimas: peptidai taip pat gali pagerinti odos tekstūrą skatindami ląstelių apykaitą ir didindami odos storį.
  3. Odos stangrumo ir elastingumo didinimas: peptidai gali padėti padidinti odos stangrumą ir elastingumą, todėl ji atrodo jaunatviškesnė ir putlesnė.
  4. Drėkina odą: hialurono rūgštis yra stipriai drėkinanti sudedamoji dalis, kuri gali pritraukti ir sulaikyti vandenį odoje, padėdama išlaikyti ją sudrėkintą ir putlią.
  5. Stiprina odos spindesį: peptidai ir hialurono rūgštis gali veikti kartu ir pagerinti odos spindesį, skatindami sveiką ir švytinčią veido odą.

Apibendrinant, naudojant veido kremą su peptidais ir hialurono rūgštimi galima išspręsti daugybę odos problemų – nuo smulkių linijų ir raukšlių iki drėkinimo ir tekstūros, todėl veido oda tampa jaunatviškesnė ir švytinti.

Kokios yra peptidų rūšys?

Odos priežiūros produktuose paprastai naudojami kelių rūšių peptidai. Štai keletas pagrindinių rūšių:

Signaliniai peptidai: šie peptidai veikia siųsdami signalus ląstelėms, skatindami kolageno gamybą. Kolagenas yra baltymas, kuris yra būtinas odos struktūrai ir elastingumui palaikyti.

Pernešantys peptidai: šie peptidai skirti padėti į odą pristatyti kitas sudedamąsias dalis, pavyzdžiui, antioksidantus ar vitaminus. Jie veikia prisijungdami prie veikliosios medžiagos ir pernešdami ją į odą, kur ji gali būti absorbuota.

Fermentų inhibitorių peptidai: šie peptidai veikia blokuodami fermentus, kurie skaido odos kolageną ir elastiną. Slopindami šiuos fermentus, peptidai gali padėti palaikyti odos struktūrą ir sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą.

Neuropeptidai: šie peptidai veikia blokuodami signalų perdavimą iš nervų į veido raumenis. Tokiu būdu jie gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių, atsirandančių dėl pasikartojančių veido išraiškų, atsiradimą.

Vario peptidai: šiuose peptiduose yra vario, kuris yra kolageno gamybai būtinas mineralas. Vario peptidai gali padėti pagerinti odos elastingumą ir sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą.

Peptidai gali būti naudojami kartu su kitais odos priežiūros ingredientais, siekiant sustiprinti jų poveikį. Reguliariai naudojami peptidai gali padėti pagerinti bendrą odos būklę ir išvaizdą.

Kaip išsirinkti veido kremą?

Veido kremo pasirinkimas gali priklausyti nuo įvairių veiksnių, įskaitant jūsų odos tipą, problemas ir asmeninius pageidavimus. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išsirinkti jums tinkamą veido kremą:

  1. Žinokite savo odos tipą: sausa, riebi, mišri ir pasirinkite veido kremą, kuris yra sukurtas jūsų odos tipui. Tai gali padėti užtikrinti, kad kremas gerai veiks jūsų odą ir nesukels jokių nepageidaujamų reakcijų, tokių kaip odos porų užsikimšimas.
  2. Nustatykite savo odos problemas: identifikuokite pagrindines odos problemas, pavyzdžiui, smulkias linijas, raukšles, tamsias dėmes ar pilkumą, ir pasirinkite veido kremą, skirtą šioms konkrečioms problemoms spręsti.
  3. Ieškokite vertingų sudedamųjų dalių: ieškokite veido kremų, kurių sudėtyje yra pagrindinių sudedamųjų dalių, žinomų kaip veiksmingos jūsų odos tipui ir problemoms spręsti. Pavyzdžiui, hialurono rūgštis yra puikus odos drėkinimo ingredientas, o peptidai gali padėti stimuliuoti kolageno gamybą ir mažinti smulkias linijas bei raukšles.
  4. Atsižvelkite į tekstūrą: rinkitės veido kremą, kurio tekstūra atitinka jūsų pageidavimus ir odos tipą. Pavyzdžiui, jei turite riebią odą, galite rinktis lengvą kremą be riebalų, o turintys sausą odą gali rinktis tirštesnę, labiau minkštinančią formulę.
Shopping Basket