Pagrindinis » Mokymai ir seminarai » Kremas su peptidais – ginklas nuo raukšlių?

Kremas su peptidais – ginklas nuo raukšlių?

Peptidai, dar vadinami polipeptidais, yra cheminiai junginiai, kurių sudėtyje yra daug aminorūgščių, sudarančių baltymus, kurių reikia žmogaus organizmui optimaliai funkcionuoti. Peptidai yra vieni iš labiausiai aptarinėjamų ingredientų odos senėjimą stabdančių priemonių srityje. Kremai su peptidais pasižymi nepaprasta nauda: atgaivina odą, stiprina ją ir daro atsparesnę. Tačiau peptidai neturi stebuklingų savybių, kaip teigia kai kurie prekių ženklai.

Iš tikrųjų nėra vieno ingrediento, kuris padėtų pašalinti visus odos senėjimo požymius. Peptidai yra puikūs jūsų odos draugai, tačiau geriausia į juos žvelgti realistiškai.

Peptidų tipai: kuo jie skiriasi?

Vario peptidai yra vieni populiariausių peptidų, naudojamų odos ir plaukų grožio produktuose. Vario peptidai didina kraujo pritekėjimą į plaukus ir odą, o tai skatina deguonies srautą, todėl gerina bendrą odos ir plaukų būklę. Varis taip pat atsakingas už plaukų spalvos palaikymą, o kai kuriais atvejais gali neleisti plaukams žilti.

Signaliniai peptidai – dar vienas populiarus grožio produktuose naudojamas peptidas dėl savo gebėjimo siųsti signalus įvairių kūno dalių ląstelėms, kad būtų pagreitinta kolageno gamyba ir oda atrodytų jaunatviškesnė. Šio tipo fermentų rasite daugelyje veido serumų.

Fermentų inhibitorių peptidai gali sumažinti veido ir kaklo srities raukšles. Tai pasiekiama dėl fermentų inhibitorių peptidų gebėjimo slopinti tam tikro baltymo, dėl kurio atsiranda raukšlės ir linijos, gamybą.

Kremas su peptidais: jo nauda

Produktai su peptidais suteikia odai apsaugos sluoksnį. Natūralūs odos barjerai apsaugo ją nuo UV spindulių, bakterijų ir toksinų. Tačiau jis gali būti pažeistas dėl per dažno ar per šiurkštaus šveitimo, toksinų, cigarečių dūmų poveikio ar net netinkamo miego. Kremas su peptidais padeda sustiprinti odos barjerą, todėl apsaugo odą nuo kenksmingų medžiagų.

Peptidai skatina odą gaminti kolageną. Žmogui senstant kolageno gamyba mažėja, todėl oda pradeda šerpetoti, o linijos ir raukšlės tampa ryškesnės. Kremas su peptidais taip pat skatina elastino skaidulų – kito odai būtino baltymo – gamybą. Padidėjus elastino gamybai, oda atrodo stangresnė ir tvirtesnė.

Kremai su peptidais taip pat gali malšinti uždegimą, suvienodina odos spalvą ir atstato pažeidimus. Taigi, jei susiduriate su hiperpigmentacija, peptidinis serumas gali padėti subalansuoti odos spalvą. Kai kurie produktai su peptidais pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, todėl gali pašalinti spuogus sukeliančias bakterijas.

Kremai su peptidais: kaip jie veikia?

Vietiškai naudojami peptidai veikia kaip maži pasiuntiniai, skatinantys odos ląsteles atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, kurti kolageną ir elastiną, skatinantys odą atrodyti ir „elgtis“ jauniau. Išsamiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad kremas su peptidai gali padėti jūsų odai įvairiais lygmenimis, įskaitant: stangrinimą, raminimą ir drėkinimą. Jei kremas su peptidais bus derinamas su antioksidantais, drėkinančiomis ir odą atkuriančiomis medžiagomis, galite tikėtis fantastiškų rezultatų kovojant su įvairiais odos senėjimo požymiais.

Kaip turėtų būti tepami veido kremai su peptidais?

Kremas su peptidais turėtų būti tepamas ant švarios odos, o kad pasiektumėte geriausią rezultatą, iškart po valymo, kol oda dar nėra visiškai sausa. Veido kremai veiksmingiausi, jei juos naudojate ant šiek tiek drėgnos odos, nes tada produktas turi galimybę sulaikyti drėgmę. Tai ypaš naudinga, jei kremo sudėtyje yra ir hialurono rūgšties. Tiesa, jei pastebėjote, kad jūsų kasdienė grožio rutina užtrunka per ilgai (arba tarp valymo ir drėkinimo naudojate kitus produktus, kuriems reikia laiko įsigerti), galite pabandyti prieš drėkinimą papurkšti šiek tiek veido dulksnos.

Apibendrinant galima teigti, kad kremą su peptidais verta įtraukti į savo odos priežiūros rutiną, jei siekiate pagerinti jos būklę ir išvaizdą, sumažinti senėjimo požymius.

Shopping Basket