Pagrindinis » Mokymai ir seminarai » Aknė ir jos įvairiapusis gydymo pritaikymas

Aknė ir jos įvairiapusis gydymo pritaikymas

Odos grožis svarbus visiems – dėl to kasdien skiriame ypatingai daug dėmesio jos priežiūrai ir puoselėjimui. Ir vis dėlto, kad ir kaip prižiūrėtume veido odą, gali atsirasti problemų, kurias nulems įvairūs kiti, nuo mūsų gyvenimo būdo nepriklausantys veiksniai. Daugiausia nepatogumų sukelia aknė – paprastieji spuogai. Daugelis mano, kad tai – išskirtinai paauglių liga, tačiau tai yra mitas, todėl aknės gydymas aktualus esant bet kokio amžiaus.

Aknės atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios. Lytinių hormonų disbalansas – viena svarbiausių priežasčių, tačiau ne vienintelė. Hormonų pokyčiai lemia riebalinių odos liaukų veiklos aktyvumą, todėl gali užsikimšti poros. Užsikimšus joms, pradeda daugintis bakterijos, dėl kurių kyla uždegimai ir formuojasi inkštirai bei pūlingi odos išbėrimai. Kita priežastis – paveldimumas. Taip pat galima aknės liga susirgti tuomet, kai nusilpsta imuninė sistema, patiriate stresą arba nervinę įtampą. Ne išimtis ir medžiagų apykaitos sutrikimai. Priežaščių kilti šiai nemaloniai problemai yra tikrai daug.

Tikima, kad yra būtina sportuoti ir pilnavertiškai maitintis tam, kad išvengtumėte spuogų susidarymo, tačiau sveikas gyvenimo būdas negarantuoja gražios odos. Žinoma, būtina įvairiapusiškai prižiūrėti savo organizmą, tačiau, kaip jau buvo minėta, kartais aknės liga atsiranda ir dėl genetinio paveldimumo. Reikia ne tik rūpintis savimi, bet ir nuolat atlikti profesionalų odos valymą. Taip pat reikia pasirinkti tinkamas kasdienes veido priežiūros priemones: prausiklius, tonikus, kremus ir serumus, kurių sudėtys papildytos reikiamomis veikliosiomis medžiagomis aknei ir bėrimams gydyti.

Tam, kad aknės gydymas būtų efektyvus, verta apsilankyti pas dermatologą. Susidūrus su šia problema yra labai svarbu kuo skubiau imtis priemonių. Dažniausiai aknė gydoma specialiais vaistais ar gydomaisiais tepalais. Kartais vartojami net antibiotikai. Šiuo metu siūlomas vienas iš naujausių būdų spuogų gydymui – gydymas lazeriu ir IPŠ (intensyvia pulsine šviesa), fotomoduliacija šviesos diodais. Kad ir kokį gydymo metodą pasirinksite, atminkite, kad aknė linkusi atsinaujinti, todėl reikės nuolatinės priežiūros.

Vis daugiau žmonių renkasi natūralias kosmetikos priemones. Aknės gydymui galima naudoti negyvosios jūros purvą ir druską. Iš jų gaminamos ne tik kaukės, bet ir pilingai. Renkantis natūralius aliejus reikėtų įsigyti jojobos, kuriame gausu vitamino E. Jis neužkimš veido odos porų ir padės subalansuoti riebalinių liaukų veiklą. Eteriniai aliejai taip gali padėti kovojant su akne. Tam tinkantis arbatmedžio eterinis aliejus yra puiki antibakterinė ir antiseptinė priemonė. Net ir natūralios priemonės neturėtų būti naudojamos be dermatologo leidimo, todėl prieš jas įsigyjant vertėtų apsilankyti pas specialistą.

Net ir sergant akne galima džiaugtis gražia oda. Skiriant tam laiko ir parinkus tinkamas priežiūros priemones, daugelis pasiekia stulbinamų rezultatų. Labai svarbu patiems nesiimti gydymo, o kreiptis į dermatologus, kurie nustatys priežastį ir paskirs gydymą.

Shopping Basket