Aknė ir jos įvairiapusis gydymo pritaikymas

Odos grožis labai svarbus visiems, kasdien skiriame ypatingai daug dėmesio odos priežiūrai ir puoselėjimui. Tačiau, kad ir kaip prižiūrėtume veido odą, gali atsirasti veido odos problemų, kurias įtakoja įvairūs veiksniai. Daugiausia problemų sukelia aknė – paprastieji spuogai. Daugelis mano, kad tai tik paauglių liga, tačiau tai tik mitas, todėl aknės gydymas tampa aktualus net ir suaugusiems bet kuriame amžiuje.

Aknės atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios. Lytinių hormonų disbalansas – viena iš svarbiausių priežasčių, tačiau ne vienintelė. Hormonų pokyčiai lemia riebalinių odos liaukų veiklos aktyvumą, todėl gali užsikimšti odos poros. Užsikimšus joms, pradeda daugintis bakterijos, kurios sukelia uždegimus ir formuojasi inkštirai bei pūlingi odos išbėrimai. Kita priežastis – paveldimumas. Taip pat galima aknės liga susirgti tuomet, kai nusilpsta imuninė sistema, patiriate stresą arba nervinę įtampą. Ne išimtis ir medžiagų apykaitos sutrikimai. Priežaščių kilti šiai nemaloniai problemai yra tikrai daug.

Manoma, kad būtina sportuoti ir sveikai maitintis tam, kad išvengti spuogų susidarymo, tačiau tai negarantuoja gražios odos. Žinoma, būtina įvairiapusiškai prižiūrėti savo organizmą, tačiau, kaip jau buvo paminėta, kartais aknės liga atsiranda ir dėl genetinio paveldimumo. Būtina ne tik rūpintis mityba ar sportu, bet ir nuolat atlikti profesionalų odos valymą. Taip pat reikia pasirinkti tinkamas kasdienes veido priežiūros priemones: prausiklius, tonikus, kremus ir serumus, kurių sudėtys papildytos reikiamomis veikliosiomis medžiagomis aknei ir bėrimams gydyti.

Tam, kad aknės gydymas būtų efektyvus, reikia apsilankyti pas dermatologą. Labai svarbu kuo skubiau imtis priemonių. Dažniausiai aknė gydoma specialiais vaistais ar gydomaisiais tepalais. Kartais vartojami net antibiotikai. Šiuo metu siūlomas vienas iš naujausių būdų spuogų gydymui – gydymas lazeriu ir IPŠ (intensyvia pulsine šviesa), fotomoduliacija šviesos diodais. Kad ir kokį gydymo metodą pasirinksite, atminkite, kad aknė linkusi atsinaujinti, todėl reikės nuolatinės priežiūros.

Vis daugiau žmonių renkasi natūralias kosmetikos priemones. Aknės gydymui galima naudoti negyvosios jūros purvą ir druską. Iš jų gaminamos ne tik kaukės, bet ir pilingai. Renkantis natūralius aliejus reikėtų įsigyti jojobos, kuriame gausu vitamino E. Jis neužkimš veido odos porų ir padės subalansuoti riebalinių liaukų veiklą. Eteriniai aliejai taip gali padėti kovojant su akne. Tam tinkantis arbatmedžio eterinis aliejus yra puiki antibakterinė ir antiseptinė priemonė. Net ir natūralios priemonės neturėtų būti naudojamos be dermatologo leidimo, todėl prieš jas naudojant vertėtų apsilankyti pas jį.

Net ir sergant akne galima džiaugtis gražia oda. Skiriant tam laiko ir parinkus tinkamas priežiūros priemones, daugelis pasiekia stulbinamų rezultatų. Labai svarbu patiems nesiimti gydymo, o kreiptis į dermatologus, kurie nustatys priežastį ir paskirs gydymą.

Shopping Basket