Galvos mezoterapija – tai gydymo metodas, taikomas švirkščiant į galvos odą plaukams reikalingų vitaminų, mineralų ir aminorūgščių mišinius. Taikant šį metodą plaukų folikulus maitinantys komponentai lengvai įsitvirtina plaukuose. Tokiu būdu galima gydyti plaukų slinkimą, nes jis storina išretėjusius plaukus, plaukai tampa stipresni ir blizgesni.
Kodėl galvos mezoterapija reikalinga?
Šiais laikais mūsų plaukai yra labai užteršti, ypač dėl aplinkos, oro ir vandens. Atsiranda per didelis stresas ir įtampa, miego sutrikimai. Visa tai, žinoma, daro didelę įtaką natūraliam grožiui. Plaukai yra viena iš pirmųjų dalių, kurią paveikia organizmo pokyčiai. Lengviau užkirsti kelią plaukų problemoms, nei kovoti su esamais rezultatais, tačiau labai nedaug žmonių griebiasi apsaugos metodų.
Žmonės gali suvokti situacijos rimtumą tik tada, kai jų plaukai tampa pažeisti ir prasideda plaukų slinkimas. Šioms problemoms spręsti gali būti taikomi įvairūs kosmetiniai metodai, pavyzdžiui, mezoterapija. Galvos mezoterapija – tai tiesioginis vitaminų, mineralų (kalcio, jodo, mangano, vario, cinko, seleno, geležies, kalio), medžiagų, susijusių su odos keratino sluoksniu, aminorūgščių ir plaukų augimui ir vystymuisi reikalingų paviršiaus plėšiklių suleidimas į galvos odą.
Galvos mezoterapijos nauda
Galvos mezoterapija yra labai veiksminga galvos odai ir plaukams. Ji laikoma viena iš populiariausių šiuolaikinės kosmetologijos taikomųjų priemonių kovojant su įvairiomis plaukų problemomis. Šia procedūra galima spręsti daugelį problemų: stimuliuoti neaktyvius svogūnėlius, maitinti plaukų folikulus ir naikinti pleiskanas. Nors naudingosios medžiagos patenka į svogūnėlį, viršutiniai odos sluoksniai neleidžia pašalinėms medžiagoms patekti išoriniais būdais. Todėl svogūnėliai prisipildo gyvybingumo, dėl to pagerėja plaukų būklė.
Mikroinjekcijos padeda taikyti specialius vaistus, kurių sudėtyje yra vitaminų ir maistinių medžiagų, reikalingų sveikiems plaukams ir plaukų augimui. Mezo kokteilis (mezoterapijos mišinys) kiekvienam pacientui sudaromas individualiai, jame yra toks mineralų ir vitaminų kiekis, kuris padės pasiekti maksimalių rezultatų ir atsikratyti esamų problemų.
Preparatai galvos mezoterapijai
B grupės vitaminai, užtikrinantys natūralią medžiagų apykaitą, yra veiksmingi auginant ir atkuriant plaukus. Be to, šios medžiagos yra tarp mezoterapijoje naudojamų komponentų: varis ir cinkas – apsaugo nuo plaukų struktūros distrofijos (silpnumo). Preparatai, kurių sudėtyje yra šių komponentų, turėtų būti vartojami paveldimam plaukų slinkimui gydyti.
Hialurono rūgštis – atsakinga už svogūnėlių mitybą, spartina plaukų augimą. Aminorūgštys yra plauko pagrindas, padeda formuotis keratino skaiduloms. Augimo faktoriai – normalizuoja galvos odos kraujotaką, todėl plaukų folikulai tampa stipresni ir suteikia plaukams tankumo kofermentas – užpildo plaukus gyvybine energija, gerina plauko struktūrą.
Svarbu: į vaisto sudėtį neturėtų įeiti veiklioji medžiaga minoksidilis. Jis laikomas viena veiksmingiausių priemonių, galinčių kovoti su plaukų slinkimu. Ji vartojama, kai kiti metodai neduoda rezultatų. Tačiau šis vaistas yra labai toksiškas ir gali sukelti daug nepageidaujamų reakcijų. Jo veikimas nėra iki galo atskleistas, jį leidžiama naudoti tik išoriškai. Plaukams gydyti galima įsigyti paruoštų kokteilių.
Plaukų mezoterapijos ypatybės
Šiuo metu specialistai pacientams siūlo įvairius plaukų gydymo metodus. Pasirinkimui įtakos turi ne tik finansinės aplinkybės, bet ir laukiamas taikymo rezultatas. Galvos mezoterapija yra alopatinė (gydymo forma), kurios poveikis bus pastebėtas iš karto, tačiau jis netrunka taip ilgai, kaip norėtųsi. Tai taip pat homeopatinė (gydymo būdas, padedantis plaukams gydytis patiems), skirta ilgalaikiam poveikiui, todėl rezultatas bus pastebimas ne iš karto. Taigi, apibendrinant galima teigti, jog parinkus tinkamą prepartą ir gydymo būdą, galvos mezoterapija išties gali būti veiksminga priemonė plaukų slinkimo stabdymui.