Daugybė žmonių jaučia nerimą prieš apsilankymą odontologo kabinete. Tai yra labai suprantama, nes tokių vizitų metu retai pavyksta išvengti skausmo, maudimo ar kitų nemalonių pojūčių. Jei atliekama sudėtinga procedūra ar net operacija, gali susitrukdyti ir žmogui įprastas gyvenimo ritmas – kartais dėl burnos ertmėje atsiradusių žaizdelių numatytam laikui tenka pakeisti mitybos režimą bei imtis papildomų burnos priežiūros veiksmų.
Ką daryti, norint turėti kuo geresnę gijimo patirtį?
Vienas labiausiai trikdančių reiškinių yra po procedūros pasireiškiantis kraujavimas, nors jis dažniausiai būna visiškai nestiprus. Kraujavimas įprastai sustoja natūraliai, per keletą valandų. Nėra galimybės priverstinai jo sustabdyti, tačiau yra keli veiksmai, kurie padės užtikrinti, jog kraujavimas ir liktų minimalus. Specialistai pataria vengti kūno įtempimo ar fizinio darbo, taip pat nesilankstyti ir daugiau laiko praleisti sėdint, ramybės būsenoje.
Dar vienas natūralus, tačiau nemalonus reiškinys yra patinimas. Siekiant sumažinti patinimą burnos srityje yra patariama šią kūno vietą vėsinti, tačiau su pertraukomis. Pavyzdžiui, yra tinkamas režimas, kuomet probleminė vieta 20 minučių šaldoma prie skruosto priglaudus smulkintą ledą maišelyje ir 20 minučių darant pertrauką, tada vėl kartojant procesą. Patinimas, priklausomai nuo atliktos procedūros intensyvumo, gali būti juntamas ir pastebimas kelias paras.
Kiti įpročiai, kuriuos tenka laikinai pakeisti
Kone labiausiai dantų procedūros paveikia valgymą. Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl kada galima pradėti valgyti ir kokį maistą reikėtų rinktis turėtų informuoti paslaugą suteikęs specialistas. Vis dėlto, gijimo laikotarpiu universaliai yra patariama rinktis minkštą arba skystesnį maistą, vengti aštrių prieskonių, rūgštaus maisto. Be to, negalima nešioti išimamų protezų, jeigu jie remiasi į operuotą vietą.
Turintiems žalingų įpročių yra svarbu prisiminti, jog po operacijos teks padaryti pertrauką ir bent savaitę nevartoti alkoholio, o nerūkyti rekomenduojama dar ilgiau – bent dvi savaites.
Dantų ir burnos priežiūra po intensyvių procedūrų
Po operacijos ar procedūros burnos ertmėje gali likti žaizdelių. Net ir kruopščiai valant dantis reikia papildomos priežiūros, skalavimo. Skalavimui verta išbandyti Mucosamin „Mouthwash“ burnos skalavimo skystį, kuris skatina žaizdelių gijimą. Prieš skalaujant burną yra svarbu pašalinti bet kokius išimamus objektus, tokius kaip dantų plokštelė. Burną skalauti rekomenduojama 3-4 kartus per dieną, kiekvieno skalavimo metu skystį patariama palaikyti burnoje bent 1 minutę, o panaudojus skystį reikėtų nors valandą neskalauti burnos vandeniu, negerti ir nevalgyti.
Dar vienas produktas, kuris gali padėti šioje situacijoje yra Mucosamin „Spray“ burnos purškalas. Problemines vietas purkšti rekomenduojama 3-4 kartus per dieną, o panaudojus skystį reikėtų nors valandą neskalauti burnos vandeniu, negerti ir nevalgyti. Abu minėti produktai greitina žaizdelių gijimą, skatina pažeistų audinių atsinaujinimą ir suteikia drėgmės, kuri ramina gyjančią sritį.
Kodėl verta išbandyti Mucosamin?
Visų Mucosamin produktų sudėtyje esantis patentuotas hialurono rūgšties ir kolageno pirmtako aminorūgščių derinys stimuliuoja fiziologinius gijimo mechanizmus. Mucosamino produktai drėkina ir kuria apsauginę plėvelę, mažina skausmą ir kitus nemalonius pojūčius pažeistoje srityje.
Mucosamin produktų pagrindinės veikliosios medžiagos yra natrio hialuronatas ir amino rūgštys:
– Natrio hialuronatas – hialurono rūgšties natrio druska. Hialurono rūgštis yra pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, kuris skatina audinių atsistatymą. Įrodyta, kad Mucosamin sudėtyje esantis natrio hialuronatas ir hialurono rūgštis skatina ląstelių regeneraciją.
– Amino rūgštys – uždegimų ir žaizdų nuvargintai odai atstatyti būtinos amino rūgštys, kurios skatina kolageno susidarymą odoje. Kolagenas – vienas svarbiausių komponentų, esančių mūsų odoje, kuris atsakingas už odos regeneraciją, elastingumą bei ląstelių stiprumą. Mucosamin sudėtyje esančios amino rūgštys skatina žaizdų gijimą ir tarpląstelinės matricos formavimąsi.
Po odontologinių procedūrų burnos srityje pasireiškusių žaizdelių gydymas Mucosamin produktais yra visiškai saugus (veikliosios medžiagos yra biologiniai junginiai, neturintys jokio šalutinio poveikio), ir pritaikomas daugeliui pacientų (formulė sukurta vandens pagrindu, be etanolio), garantuoja rezultatus (efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais).
Mucosamin produkcijos įsigyti galite:
„Apotheka“ vaistinėse, esančiose didžiuosiuose Lietuvos miestuose;
„Gintarinės vaistinės“ internetinėje parduotuvėje;
„Universiteto vaistinės“ fizinėje ir internetinėje parduotuvėje.