Pagrindinis » Mokymai ir seminarai » Kaip lazerinis plaukų šalinimo aparatas gali paveikti kūno audinius?

Kaip lazerinis plaukų šalinimo aparatas gali paveikti kūno audinius?

Lazeriai plačiai taikomi gydant ir diagnozuojant ligas bei įvairiose medicinos srityse. Lazerinis plaukų šalinimo aparatas, kaip ir kiti metodai, turi privalumų ir trūkumų. Lazerio spinduliavimas keičia ląstelių metabolizmą ir ląstelių funkcijas. Šiuos pokyčius gali lydėti nepageidaujamas šalutinis poveikis, kurį galima stebėti per metabolitų lygio pokyčius organizme.

Remiantis šia išvada, lazerinis plaukų šalinimo aparatas gali būti susijęs su keliais šalutiniais poveikiais ir komplikacijomis, todėl prieš procedūras būtina suprasti lazerių tipus ir jų savybes, kad būtų išvengta šalutinių poveikių atsiradimo.

Ką svarbu įvertinti prieš naudojimąsi lazeriu?

Reikėtų atsižvelgti į kiekvieno lazerio tipo privalumus ir trūkumus, kad būtų galima pasirinkti geriausią įrangą su mažiausiu šalutiniu poveikiu. Pacientų informuotumas apie galimą šalutinį poveikį prieš gydymą, taip pat veiksmingas pacientų stebėjimas po procedūros yra du svarbūs lazerio naudojimo aspektai.

Lazeriniai prietaisai skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę, kuri yra santykinai vienodo bangos ilgio, fazės ir poliarizacijos. Lazerinis plaukų šalinimas – procedūros rūšis, kai lazerio spinduliuotė taikoma kūno paviršiui. Fotonus sugeria receptorių, vadinamų chromoforais, elektronų sugerties juostos. Pagrindiniai audinių chromoforai, įskaitant hemoglobiną ir melaniną, turi dideles trumpesnių bangų sugerties juostas.

Lazerinis plaukų šalinimo aparatas: poveikis ląstelėms

Ląstelėse mitochondrijos yra pirmoji vieta, kurioje pasireiškia ankstyvasis lazerio su fotonų sugėrimu poveikis. Citochromo c oksidazės fermentui sugėrus fotoną, raudonojo–NIR diapazono chromoforas, elektronų sužadinta būsena ir suintensyvėjusi elektronų perdavimo reakcija suaktyvėja. Šis procesas lemia ATP gamybos padidėjimą, reaktyviųjų deguonies formų moduliaciją ir TNF transkripcijos veiksnių raiškos indukciją. Ląstelių redokso būklės pokyčiai reguliuoja daugelį transkripcijos veiksnių, tokių kaip NF–κB, Ref–1, p53, ATF/CREB ir HIF–1α. Tada tai sukelia transkripcijos pokyčius ir suaktyvina keletą viduląstelinių signalinių kelių, tokių kaip baltymų sintezė, nukleino rūgščių sintezė, ląstelės ciklo progresavimas ir fermentų aktyvinimas.

Prieš pradedant lazerio terapiją, reikia atsižvelgti į pacientų anamnezę, įskaitant neįprastus randus, alergiją, pernelyg didelį saulės poveikį, herpeso viruso infekciją, bet kokius kraujagyslių ir imunologinius sutrikimus, silikonu sutvirtintus audinius, rūkymą ir buvusias kosmetines operacijas, atsižvelgti į pacientų vartotus vaistus.

Lazerinis plaukų šalinimo aparatas: jo saugumas

Lazerinei terapijai reikia aukštos kvalifikacijos žmonių, kurie turi atlikti lazerinę procedūrą ir suteikti pacientui atsargumo priemones po procedūros, o priežiūra po lazerinės procedūros yra labai svarbi, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Kai kurie gydymo padariniai, tokie kaip randai ir hipopigmentacija, gali atsirasti praėjus keliems mėnesiams po lazerio taikymo. Pacientų pasitenkinimas yra svarbus dalykas, todėl pacientams turėtų būti paaiškinta visa galima rizika ir galimos komplikacijos po lazerio procedūrų.

Apibendrinimas: lazerio poveikis audiniams

Plaukų šalinimo aparatas yra idealus pasirinkimas norintiems ilgam pamiršti nepageidaujamus kūno ar veido plaukelius, ir ilgai užtrunkantį skutimą arba skausmingą depiliaciją vašku, cukrumi. Tokia procedūra yra pranašesnė už depiliaciją, nes suteikia ilgiau trunkančius rezultatus ir mažiau diskomforto, leidžia sutaupyti laiko ir pamiršti tokius nemalonumus kaip įaugę plaukeliai. Naujos kartos plaukų šalinimo aparatas sunaikina patį plauko folikulą, t. y. plauko folikule esantis melaninas sugeria lazerio skleidžiamus spindulius, dėl to jis sunyksta nepaveikdamas aplinkinių audinių.

Apibendrinant galima teigti, kad lazerinis plaukų šalinimo aparatas yra saugi naudojimui įranga, jeigu su ja dirba teisingai apmokytas estetinės medicinos specialistas. Kaip ir su visomis procedūromis, egzistuoja šalutinio poveikio tikimybė. Kuomet naudojamas plaukų šalinimo aparatas, yra svarbu pasirinkti tinkamus įrangus nustatymus, šalinant plaukelius tai padės išvengti juos supančių audinių pažeidimo.

Shopping Basket