Šviesa atliekamos procedūros yra itin populiarios: jos neskausmingos, efektyvios, greitai atliekamos ir saugios. Naujoviškos technologijos padeda išspręsti daugybę estetinių ir sveikatos problemų. Šviesos terapijai įprastai naudojamos LED arba UV lempos, o kurią iš jų pasirinkti?
LED ir UV veikimo panašumai ir skirtumai
Iki LED lempų išpopuliarėjimo, dažniausiai estetinėms procedūroms buvo pasitelkiamos UV lempos. UVB lempos spektro spinduliai yra plataus spektro ir trumpi (280 – 320nm), todėl pasiekia tik patį viršutinį odos sluoksnį (epidermį). Dėl to tokia procedūra yra tinkama žvynelinės, atopinio dermatito, lėtinės egzemos ir kitų dermatologinių problemų, paveikiančių patį odos paviršių, sprendimui.
Ir vis dėlto, siekiant gilesnio poveikio procedūroms yra rekomenduojama rinktis LED lempą. Net pati trumpiausia (415 nm) Triwings šviesa pasiekia epidermį giliau nei ilgiausia UV šviesa. Triwings LL lempą sudaro 6 spalvų šviesos, kurios pradedant violetine ir baigiant raudona ilgėja, todėl paskutinė, infraraudona šviesa (830 nm) daro poveikį epidermio, dermos ir gilesniame odos sluoksnyje. Ši, ilgiausia šviesa greitina gijimą, mažina mėlynes, randus ir sąnarių skausmus, lengvina uždegimo požymius, padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir didina ląstelių metabolizmą. Taigi, ilgesnės bangos suteikia LED lempai pranašumo, leidžia spręsti įvairesnes problemas. Tai ypač vertinga turint omenyje, jog dalis dermatologinių problemų šaltinių slypi būtent dermos arba gilesniame sluoksnyje.
Kuris gydymo būdas yra saugesnis?
Dar vienas svarus argumentas pasirinkti būtent LED lempą yra tai, jog dažniausiai šviesos terapija neturi jokio šalutinio poveikio, svarbiausia yra nepiknaudžiauti procedūrų kiekiu ir riboti tokioje šviesoje praleidžiamą laiką. Pacientas nieko nejaučia, jeigu gydymas atliekamas laikantis visų taisyklių ir terminų. Svarbiausias dalykas, kurį būtina prisiminti yra tai, LED šviesos arba poliarizuotos šviesos terapija netaikoma žmonėms, kurie turi onkologinius susirgimus. Jos taip pat turėtų vengti asmenys, kurie pasižymi didesniu jautrumu šviesai, serga vilklige arba dažnai patiria migreną.
UV šviesos terapija (fototerapija) taip pat yra ganėtinai saugi, tačiau retais atvejais šis gydymo metodas gali sukelti paraudimą, lengvą galvos skausmą ar pykinimą, lūpų pūslelinės paūmėjimą. Taip pat esama atvejų, kai šis gydymas nėra taikomas. Pavyzdžiui, fototerapijos turėtų vengti asmenys, kurie vartoja odos jautrumą saulės spinduliams didinančius vaistus, sirgo odos vėžiu, pūsline, vilklige bei keliomis kitomis ligomis – tikslią situaciją turi įvertinti gydytojas.
Taigi, palyginus UV ir LED lempos efektyvumą yra galima teigti, jog LED lempa yra universalesnė, o Triwings LL lempa su 8 skirtingų spalvų šviesomis suteikia galimybę išspręsti platų spektrą estetinių ir sveikatos problemų. Be to, LED lempa pasižymi ilgesnėmis bangomis, kurios pasiekia gilesnius odos sluoksnius – tai dar labiau didina prietaiso efektyvumą. Galiausiai – Triwings įranga yra visiškai saugi, ja atliekamoms procedūroms yra visiškai nebūdingas šalutinis poveikis.